سیزدهم آذر روز بیمه و حضور پر رنگ دانشگاه
 

بیست و هشتمین همایش ملی بیمه و توسعه در روز سیزدهم آذر ماه امسال پس از دو سال تعطیلی به دلیل کرونا بالاخره برگزار گردید . مرکز امسال به صورت پر رنگ ظاهر گردید . این در حالیست که دانشگاه سبا به عنوان تنها دانشگاه تخصصی بیمه کشور رسالت آموزش بیمه را بر عهده دارد و برای دست اندرکاران صنعت بیمه از جایگاه ویژه ای برخوردار است .

گزارش احیای مجدد فعالیت دانشگاه بیمه ایران
 

مرکز آموزش علمی کاربردی بیمه ایران وابسته به دانشگاه جامع علمی کاربردی از سال 1390 با فراز و فرودهایی همراه بوده است . تاسیس این مرکز دانشگاهی که در زمان خود بهترین و استراتژیک ترین تصمیم در نوع خود بود از آن زمان تاکنون بعنوان یگانه مرکز دانشگاهی در صنعت بیمه باقی مانده است . و به حق و شایسته بود که شرکت سهامی بیمه ایران بعنوان پایه گذار صنعت بیمه در کشور و بزرگترین شرکت بیمه در منطقه خاورمیانه زیبنده چنین دارائی ارزشمندی باشد

برگزاری اولین جلسه کمیسیون برنامه‌ریزی آموزشی و درسی استان تهران شرق

 

به گزارش روابط عمومی دانشگاه جامع علمی کاربردی استان تهران شرق، این جلسه که با حضور دکتر خداداد واحدی رییس واحد استانی و اعضای کمیسیون برنامه ریزی درسی استان برگزار گردید در ابتدای جلسه، دکتر واحدی رییس دانشگاه جامع علمی کاربردی استان تهران شرق و رییس کمیسیون برنامه ریزی آموزشی و درسی استان ضمن خیر مقدم به اعضا و ابراز خرسندی از برگزاری این جلسه ، توضیحاتی درخصوص اهمیت تشکیل این کمیسیون ارائه و توجه به استمرار آن را تأکید نمود.

اسلاید قبلی
اسلاید بعدی

برگزاری وبینار الزامات ارتقا فرهنگ مدیریت ریسک در صنایع و بخش انرژی

 

وبینار مذکور در محل دانشگاه در تاریخ 1399/10/08 و با حضور آقایان دکتر محمد زاهد نیا ، دکتر علیرضا آموزگار ،  محمد رضا حاجی اشرفی و دکتر علی اتفاق و با رویکرد بررسی چالش ها و ارائه راهکار در زمینه مدیریت ریسک در صنایع و بخش انرژی برگزار گردید .( مسئول برگزاری آقای دکتر معینی ریاست دانشگاه و اجرا توسط آقای مهندس آرام )

اسلاید قبلی
اسلاید بعدی

اولین رویداد شتاب( استارتاپی) ایده پردازی در صنعت بیمه با هدف نوآوری حل چالش ها و نیاز سنجی بیمه کشور با حضور آقای دکتر کردبچه ، رئیس پژوهشکده بیمه، خانم دکتر اشرفی ، عضو هیات مدیره بیمه ایران، آقای دکتر حمید معینی- رئیس مرکز آموزش علمی کاربردی بیمه ایران، مقامات عالی دانشگاه جامع علمی کاربردی و صنعت بیمه ، پژوهشگران و دانشجویان دانشگاه علمی کاربردی سهامی بیمه ایران و با مشارکت جمعی از ایده پردازان و نوآوران صنعت بیمه، استارت آپ های فعال در حوزه اینشورتک تحت نظارت دانشگاه علمی کاربردی و توسط مرکز آموزش علمی کاربردی کسب و کار سبا (متعلق به هلدینگ بیمه ایران ) در محل همایش های ایران زمین شرکت سهامی بیمه ایران، روز چهارشنبه ۱۳ بهمن سال جاری برگزارشد.

فراخوان با اخذ مجوز از دانشگاه علمی کاریردی تحت نظارت وزارت علوم تحقیقات وفناوری ” رویداد شتابی ثبت ایده ای با محوریت موضوع محصولات نوین بیمه ای و ابزارهای فروش” از چند ماه پیش از طریق رسانه های مجازی و رسانه های جمعی و همچنین مکاتبه با کلیه شرکتهای بیمه اطلاع رسانی گردید.
در این رویداد شتاب ۵۰ ایده به مرکز علمی کاربردی توسعه کسب و کار سبا ارایه شد که از طریق هیات داوران طی دو مرحله ارزیابی تعداد ۱۵ ایده در سامانه به ثبت رسید و به مرحله نهایی راه یافت که با ارزیابی تیم داوری در این مرحله نهایتا سه ایده برتر به مرحله پایانی رسید و در همایش مذکور ازاین سه ایده برتر تقدیر به عمل آمد.

در پایان این مراسم از نفرات برگزیده با رای هیات داوران به ترتیب از آقای محسن رحیمی – مدیر بیمه های نفت و انرژی بیمه پارسیان ، آقای کامیار عزیزی – کارمند بیمه ایران و آقای خسرو غریبی پژوهشگر در حوزه بیمه کشاورزی تقدیر به عمل آمد.گفتنی است مرکز آموزش و مرکز نوآوری در صدد است باتوجه به نیاز صنعت بیمه به تحول در عرصه های مختلف محصولات نوآورانه و مکانیسم های عرضه محصول و تحول دیجیتال قدم هایی هر چند کوچک در ارتقای محصولات و خدمات و کیفیت خدمات و سهولت دسترسی مردم جامعه به خدمات بیمه ای را فراهم آورد.

اسلاید قبلی
اسلاید بعدی

بخشی ازقابلیتها و ویژگیهای مرکز

  • برخورداری از 17 کلاس با تجهیزات ویدئو پروژکتور.
  • برخورداری از بانک اطلاعاتی 150 نفر از مدیران ارشد صنعت بیمه به عنوان مدرس.
  • اجرا و پیاده سازی بیش از 30 دوره آموزشی مجازی و بیش از 4000 نفر از کارکنان و نمایندگان شرکتهای بیمه و اعطای گواهینامه معتبر.
  • برگزاری آزمون ها و مصاحبه های تخصصی در کلیه زمینه های بیمه ای.

 در نهایت این مرکز آمادگی دارد که با تجدید قوا و با در اختیار داشتن امکانات و تجهیزات آموزشی روز آمد دوره های آموزش بیمه را در محل این مرکز و یا سایر نقاط کشور برگزار نماید تا ان شاء… بتوانیم قدمی در جهت تقویت علم و دانش و بهره وری در خدمات بیمه ای به آحاد مردم جامعه را برداریم.